آخرین اخبار
گزارش
عرضه کتب پایگاه شهدای مربی شیراز در نمایشگاه کتاب
پایگاه شهدای مربی حوزه ۵ امام باقر علیه السلام:
boletعرضه کتب پایگاه شهدای مربی شیراز در نمایشگاه کتاب
وعده دیدار ما ، نهم دیماه1395
توسط واحد فرهنگی حوزه5بسیج امام باقر(ع) انجام شد :
boletوعده دیدار ما ، نهم دیماه1395
مسابقات فوتسال بین پایگاهی
توسط بسیجیان حوزه 5 بسیج امام باقر(ع) انجام شد:
boletمسابقات فوتسال بین پایگاهی
کد خبر: ۱۲۱۶۵۰
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۶
سرهنگ دوم پاسدار مجید علی‌پور، فرمانده سپاه ناحیه بقیةالله(عج) شیراز
فرمانده سپاه ناحیه بقیةالله(عج) شیراز با یادآوری نقش و جایگاه رسانه در عصر حاضر گفت: امروز مسئولان برای فعالیت‌ها و وظایف خود در گام دوم انقلاب باید پیوست رسانه‌ای داشته باشند.

مجید علی‌پور، فرمانده سپاه ناحیه بقیةالله(عج) شیراز در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز با تأكید بر اینكه همه باید به بیانیه گام دوم انقلاب توجه داشته باشند، گفت: موضوع فضای مجازی و اصحاب رسانه هم در این بیانیه دیده شده است.

وی با تأكید بر اینكه امروز مسئولان برای فعالیت‌ها و وظایف خود در گام دوم انقلاب باید پیوست رسانه‌ای داشته باشند. توجه به نقش رسانه در انجام وظایف مسئولان خیلی کم است در صورتی كه مسئولان هر کاری می‌کنند، دارای پیوست رسانه‌ای باشد تا این پیوست رسانه‌ای بتواند خدمت خوبی برای مردم ایجاد کند.

این مقام مسئول با بیان اینكه طی چهار دهه گذشته راهبرد رسانه‌ای دشمن در برابر نظام جمهوری اسلامی بر روی ۵ محور خلاصه می‌شود، گفت: نخست محور سکوت است؛ رسانه‌هایی که شاید خودشان را یک رسانه حرفه‌ای می‌دانستند، در جایی که منافع مردم و نقاط قدرت و قوت نظام جمهوری اسلامی است، سیاست سکوت را در پیش می‌گرفتند.

علی‌پور ادامه داد: سیاست دوم، كوچك‌نمایی است یعنی دستاوردهای بزرگی که نظام در حوزه‌های مختلف به دست می‌آورد، اگر بنای بر سکوت نداشتند، نهایتاً آن را كوچك‌نمایی می‌كردند.

فرمانده سپاه ناحیه بقیةالله(عج) شیراز، سیاست سوم را انكار واقعیت‌ها و وضع موجود دانست و گفت: دشمن در ۴ دهه گذشته موضوع رسانه را در دستور کار خودش داشته است.

وی اظهار كرد: چهارم واقع‌نمایی برخی از مسائل و مشکلاتی که واقعیت کاملی در جامعه ندارند و رسانه دشمن از این مسئله استفاده می‌کند و پنجم نیز بزرگ‌نمایی یک موضوع کوچک است و شاید یك نكته آن‌قدر مهم نباشد اما آن را بزرگ‌نمایی می‌كنند.

علی‌پور با بیان اینكه نظام جمهوری اسلامی در ۴ دهه گذشته دشمن را در حوزه‌های مختلف زمین‌گیر كرد، گفت: در عرصه نظامی به اقتدار رسیدیم و دشمن دیگر جرأت تعرض نظامی را ندارد اما در موضوعات مختلف کار می‌کند و عرصه فضای مجازی و رسانه، مهم‌ترین ابزار كار آن‌هاست.

وی با تصریح اینكه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب هم به این موضوع و هم به امیدآفرینی برای مردم اشاره دارند، گفت: دشمن به شدت بر روی این قضایا كار می‌كنند و تلاش می‌كنند با برجسته‌سازی مشكلات و نارسایی‌ها و سكوت در برابر نقاط قوت نظام و کتمان واقعیت‌‌ها، مردم را نسبت به آینده نظام و انقلاب و کشور مأیوس کند.

فرمانده سپاه ناحیه بقیةالله(عج) شیراز با بیان اینكه معظم‌له در این بیانیه به اقدام هوشمندانه در حوزه رسانه نیز تأكید دارند، گفت: این مسئله یعنی جلوگیری از ایجاد فضای یأس و ناامیدی در میان مردم است.

وی بیان كرد: دومین کاری که اصحاب رسانه می‌توانند در قبال موضوع بیانیه گام دوم انجام دهند، پاسخگو کردن مسئولان نسبت به انجام وظایفشان است و این همان نقش نظارتی اصحاب رسانه‌هاست که می‌توانند ایفا کنند.

علی‌پور یادآور شد: منویات مقام معظم رهبری تعیین‌کننده سیاست کلی نظام است که یکی از آن‌ها همین بیانیه گام دوم انقلاب است و رسانه می‌تواند در این عرصه مطالبه‌گر باشد و مسئولان را نسبت به انجام وظایفشان پاسخگو بداند.

فرمانده سپاه ناحیه بقیةالله(عج) شیراز با بیان اینكه سومین نقشی که رسانه می‌تواند ایجاد کند چشم و گوش بودن مردم است یعنی مسائل را خیلی خوب تبیین کرده و اطلاع‌رسانی کند، گفت: یکی از مشکلات کشورمان همین است که رسانه باید این مشکلات را خوب تبیین و اطلاع‌رسانی کند و از زوایه بیانیه گام دوم که معظم‌له صادر کردند چشم و گوش دقیقی برای مردم باشد.

وی اظهار كرد: چهارمین کاری که رسانه برای تحقق اهداف انقلاب می‌تواند داشته باشد سهیم شدن در مشارکت مردم است؛ مردم در تاریخ ۴۰ ساله انقلاب هر جا لازم بود حضور پیدا کرده و کمک کردند و رسانه در این موضوع نقش بسزایی می‌تواند داشته باشد و پیشرفت‌های انقلاب و کشور علی‌رغم تحریم‌ها را واقع‌نمایی كند.

علی‌پور گفت: به تعبیر دشمن بی‌سابقه‌ترین و بی‌رحمانه‌ترین محدودیت‌ها و تحریم‌ها بر علیه كشورمان اعمال می‌شود اما در سایه همین تحریم‌ها و مشکلات پیشرفت‌های زیادی در حوزه‌های مختلف داشتیم که رسانه در طراز انقلاب باید واقع نمایی کرده و جلوی تبلیغات مأیوس کننده دشمن را در این عرصه بگیرد.

فرمانده سپاه ناحیه بقیةالله(عج) شیراز در پایان گفت: جایگاه رسانه در عصر جدید بسیار ویژه است و اگر از این مسئله غفلت کنیم، دشمن به اهداف خودش خواهد رسید.

نام:
ایمیل:
* نظر: